České dráhy vypraví speciální vlaky na Regionální den PID ve Strančicích

PRAHA | Na sobotu 12. října je připraven letos poslední Regionální den Pražské integrované dopravy. Dějištěm se tentokrát stanou středočeské Strančice na trati Praha – Benešov. České dráhy jsou jedním z dopravců akce a tento den vypraví speciální vlaky. Cestující budou mít možnost se svézt historickými vozidly: soupravou s lokomotivou 754.044 „Brejlovec“ a historickými patrovými vozy či motorovým vozem „Hurvínkem“.

Motorový vůz M 131.1 | reprofoto: YTB

Na Den PID ve Strančicích se můžou cestující dopravit kromě pravidelných spojů také historickou soupravou řady 451 („pantografem“). Ta pojede v každém směru celkem pětkrát. Z Prahy hl.n. bude odjíždět v 9:47, 11:17, 13:17, 14:47 a 16:17, zpět ze Strančic pak v 10:38, 12:38, 14:08, 15:38, 17:13. Ve vlaku bude platit běžný tarif Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Historická souprava patrových vozů řady Btmo v čele s „Brejlovcem“ pojede po trase Čerčany – Říčany – Benešov u Prahy – Strančice – Čerčany. Odtud bude v podvečer pokračovat jako osobní vlak přes Týnec nad Sázavou, Davli a Vrané nad Vltavou na pražské hlavní nádraží. Ve vlaku bude platit tarif Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Zajímavý zážitek nabídne také motorový vlak „Hurvínek“. Ten vyrazí v 8:57 z Prahy-Vršovic do Strančic a odtud bude během dne pendlovat po vlečce do pivovaru ve Velkých Popovicích. Celkem je mezi Strančicemi a Velkými Popovicemi připraveno pět jízd tam a zpět. Poslední vlak s odjezdem z pivovaru v 17:00 bude ze Strančic pokračovat až do Prahy-Vršovic. Jednosměrná jízdenka z Vršovic do Strančic nebo naopak bude stát 70 Kč, jízdné v úseku ze Strančic do Velkých Popovic bude 40 Kč za osobu jedním směrem. Počet míst na jednotlivé jízdy je omezen, jízdní doklady do Velkých Popovic budou v prodeji v pokladně ve Strančicích.

Hlavním organizátorem Regionálního dne Pražské integrované dopravy ve Strančicích je ROPID. Součástí akce budou jízdy dalších vlaků a historických autobusů, doprovodný program na nádraží ve Strančicích, prohlídky ondřejovské hvězdárny a památníku Josefa Lady v Hrusicích.