Teroristický stát Kosovo destabilizuje Balkán. Jeho uznání nezávislosti je obrovskou chybou české vlády

PRAHA | V pátek jedenáctého října místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předseda SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém Facebooku komentář, ve kterém se věnoval problematice uznání Kosova. Podle něj se totiž tento krok české vlády stal obrovskou chybou.

Kosovo je Srbsko!!!

Okamura uvedl, že „tento samozvaný stát destabilizuje Balkán“ a zdůraznil, že SPD podporuje snahu Zemana o to, aby ČR neuznávala Kosovo jako samostatný stát.

Okamura také připomněl „zradu vlády“ Mirka Topolánka z ODS a Karla Schwarzenberga z TOP 09, která uznala nezávislost samozvaného státu Kosovo, jenž zakládali lidé z teroristické organizace UÇK. Lídr Svobody a přímé demokracie se rovněž připojil ke slovům českého prezidenta Miloše Zemana. Ten před časem o představitelích samozvaného státu Kosovo prohlásil, že „jsou představiteli narkomafie financované na základě válečných zločinů“.

„Takzvaná republika Kosovo je země s obrovským vlivem mafie a země, kde se cvičí a připravují radikální islámští bojovníci,“ zdůraznil Okamura.
Upozornil také na to, že „zrada české vlády na srbském národě je o to odpornější, že v roce 1938 se hlásilo 60 tisíc dobrovolníků z této balkánské země na obranu Československa proti Němcům“.

V závěru svého příspěvku pak politik napsal, že statut Kosova jako samostatného státu neuznalo téměř 80 států světa, včetně Slovenska, Španělska, Číny a Ruska. Prohlásil, že SPD odsuzuje válečné zločiny Spojených států amerických spáchané na srbském národu, stejně jako odsuzuje „humanitární bombardování“, které podporoval tehdejší prezident republiky Václav Havel. Podle jeho slov strana odmítá také „požadavky propagátorů a vyznavačů islámu na vznik tzv. Velké Albánie“.