Miloš Zeman: ČT je nástroj politické opozice a zejména pražské kavárny

PRAHA | Prezident České republiky Miloš Zeman byl ve čtvrtek večer tradičně hostem pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, prezident se tentokrát pustil do České televize, která je podle něj nástrojem politické opozice a pražské kavárny, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Miloš Zeman a Jaromír Soukup – Týden s prezidentem – repro: TV Barrandov

Prezident Miloš Zeman se v pořadu Týden s prezidentem vyjádřil i ke kauze moderátora Českého rozhlasu Luboše Xavera Veselého, který bojuje s Českou televizí. Zkušený moderátor na konci minulého měsíce publikoval video svého rozhovoru s pořadem Newsroom České televize, jehož moderátoři za Veselým přijeli, aby ho konfrontovali kvůli jeho rozhovoru s Andrejem Babišem.

Moderátorům ČT vadí, že podle nich nebyl rozhovor s Babišem vyvážený. Veselý se podle nich měl dopustit porušení Kodexu Českého rozhlasu. To však moderátor odmítá.

Prezident uvedl, že celou kauzu sleduje a navrhuje, aby nebyla dvakrát schválena zpráva o hospodaření ČT, což by následně vedlo k personálním změnám v této instituci. Zeman uvedl: „Česká televize je nástroj politické opozice a zejména pražské kavárny.“