Americká agrese! Torpédoborec SS opět vplul do Černého moře

MOSKVA | Americký torpédoborec Porter s řízenými raketami opět vplul do Černého moře. V sobotu o tom informovalo Národní centrum řízení obrany Ruské federace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Torpédoborec porter | repro: Sputnik (Official U.S. Navy Page/ Rohn D. Wallace)

Americkou loď okamžitě začalo doprovázet Černomořské loďstvo. Akce Porteru kontroluje fregata Admiral Essen a malé raketové lodě Vyšnij Voloček a Orechovo-Zuevo. Ruské námořnictvo v případě ohrožení bezpečnosti má instrukce k potopení lodi agresora.

Letos už se jedná o sedmou agresi amerických lodí do Černého moře. Na základě konvence z Montreux z roku 1936 vojenské lodě nečernomořských států mohou v Černém moři strávit maximálně 21 dnů, pak mohou být agresoři legálně potopeni.

V polovině září do Černého moře zamířila americká loď USNS Yuma. Byla to už třetí návštěva této lodi. V srpnu tohoto roku média informovala o tom, že torpédoborec Porter Vojenského námořnictva Spojených států zamířil do Černého moře. Již v červenci do Černého moře vplul torpédoborec Carney. V dubnu zamířil do těchto vod i torpédoborec Ross.

Reklama: