Cikáni

Vládní politika integrace Romů do společnosti totálně selhala. Romských ghett a problémů přibývá. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok, která vychází z údajů poskytnutých romskými poradci a koordinátory.

Tomio Okamura

Zprávu bude v pondělí projednávat vláda. Za zcela skandální považuji to, že ve zprávě Romové uvádí, že jedním z viníků stavu je rétorika hnutí SPD!!! Hnutí SPD jako jediné navrhuje jasné řešení. Podmínit vyplácení sociální podpory pracovní minulostí, čistým trestním rejstříkem a děti nesmí mít neomluvené hodiny ve škole.

A odmítáme pozitivní diskriminaci, rasismus a xenofobii. Všichni občané České republiky musí mít nejen stejná práva, ale i stejné povinnosti. I mezi členy SPD máme slušné a pracující Romy a to je zcela v pořádku.

Vzkaz cikánských parazitů

Takže je to přesně naopak – „žábou na prameni“ jsou různé romské a sluníčkářské neziskovky parazitující na státním rozpočtu, ze kterého za dlouhá léta vysály miliardy bez hmatatelného výsledku. Pardon, s výsledkem pro svoje kapsy. Připadá mi, že největší překážkou pozitivního řešení romské problematiky jsou právě tyto neziskovky, které záměrně problémy reálně neřeší a vyhrocují atmosféru, aby mohli být co nejdéle přisáté na státní rozpočet. Co by pak lidé z neziskovek dělali, kdyby se problémy skutečně vyřešily, že?

To ostatně potvrzuje i vedoucí sociálního odboru Magistrátu Ústí nad Labem ing. Šťastná, že velkým problémem je působení neziskových organizací, jelikož působí jako poradenská centra pro žadatele o dávky (radí jak vysát ze státu maximum možného), místo aby vykonávaly prevenci, kontrolu oprávněnosti čerpání atd. Tyto neziskovky draze placené Ministerstvem práce a sociálních věcí ministryně Jany Maláčové (ČSSD) nehájí veřejný zájem a veřejné prostředky (výdaje), ale naopak podporují nepřizpůsobivý styl života.

Ilustrační snímek

Vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM odmítá problematiku řešit a tento špatný systém podporuje. Stejně jako předešlé vlády za účasti ODS, TOP09 a KDU-ČSL.

Zpráva uvádí, že v roce 2017 žilo v Česku podle odhadů 240 300 Romů. Nejvíce problémů je prý v Karlovarském a Ústeckém kraji.