Kompletní odstávka systému Czech POINT od 25. 10. 20:00 do 29. 10. 2019

PRAHA | Dovolujeme si Vás upozornit na mimořádnou vícedenní odstávku informačního systému Czech POINT, která proběhne v termínu od 25. 10. 20:00 hod. do 29. 10. 2019 6:00 hod, informuje provozovatel systému Ministerstvo vnitra a jiný systém neexistuje, takže občane máš, co jsi chtěl, dobytek na ministerstvu.

Ilustrační snímek | foto: stalo-se.cz

Po tuto dobu nebude možné si pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu (např. Výpis z rejstříku trestů, Výpis bodového hodnocení řidiče, zřízení nových datových schránek či zneplatnění přístupových údajů a vydání nových, apod.) na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT, ať už na obecním úřadě, na pobočkách České pošty, u notářů apod. Stejně tak nebude v provozu úřednický [email protected] a nebude možné využít služby JIP/KAAS k přihlášení do řady agendových informačních systémů.

„Odstávka informačního systému je nezbytná zejména z důvodu migrace systému na nové technické vybavení. Doporučujeme veřejnosti, aby si v případě potřeby výpis obstarali mimo uvedenou dobu. Za případné komplikace spojené s dočasným a mimořádným omezením provozu Czech POINTu se tímto omlouváme,“ informuje úřednický dobytek z Ministerstva vnitra.