EU prosazuje dovoz zdravotně závadného masa z Ukrajiny

Potvrzeno. Evropská unie prosazuje dovoz zdravotně závadného masa z Ukrajiny a naše země nemá možnost to zkontrolovat! Informaci mi potvrdil ministr zemědělství Toman, když jsem se ho na to tento týden osobně zeptal. Ukrajinci totiž maso nejprve vyvezou do Polska a když se toto maso dováží do ČR, není již deklarované jako ukrajinské, ale jako polské.

Tomio Okamura

Jde o to, že navíc Brusel navrhuje zvýšit dovozy kuřecího masa z Ukrajiny o dalších 50 tisíc tun ročně. Na Ukrajině není zakázáno používání anabolických steroidů a růstového hormonu k dopování kuřat, aby rychleji rostla. Použití těchto hormonálních přípravků má však negativní zdravotní dopady na konzumenty masa z dopovaných zvířat. Na Ukrajině je navíc povoleno používání mnohem vyššího množství pesticů a herbicidů k ošetřování obilnin pro krmné směsi pro drůbež, než v EU! My v hnutí SPD odmítáme, aby se do České republiky kvůli EU dovážel takový biologický odpad! To je opravdu hnus.

Obojí má negativní dopady na kvalitu drůbežího masa. Navrhli jsme v Evropském parlamentu, aby se další zdravotně závadné maso přestalo dovážet.

Za poslední dva roky platnosti dohody mezi EU a Ukrajinou, která umožňuje bezcelní dovozy ukrajinských potravin, vzrostl import kuřecího z Ukrajiny na 14-ti násobek! Už to má negativní dopady na české i ostatní evropské chovatele drůbeže. Brusel nyní navrhuje další zdvojnásobení dovozů.

Europoslanec Ivan David z SPD proto jménem vlastenecké frakce Identita a demokracie na jednání zemědělského výboru Evropského parlamentu navrhl zamítnutí dodatku k dohodě mezi EU a Ukrajinou, která by umožnila další zdvojnásobení dovozu kuřecího z Ukrajiny. My v hnutí SPD odmítáme, aby se do České republiky kvůli EU dovážel takový biologický odpad!