Syrská armáda postupuje na sever, aby čelila turecké agresivní invazi

DAMAŠEK | Syrská vládní vojska zahájila přesun sil na sever země, kde je nyní turecká armáda a jejich spojenecké síly. Informuje o tom syrská státní agentura SANA.

Syrské dělostřelectvo | reprofoto: © Sputnik (Ilja Pitalev)

„Jednotky syrské armády se začaly přemísťovat směrem na sever, aby čelily turecké agresi,“ píše agentura, kterou cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Syrská armáda vstoupila v neděli do města Manbij, ležícího 85 km severovýchodně od provinčního centra Aleppo. Informoval o tom televizní kanál Al-Mayadin.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan oznámil 9. října zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie proti Straně kurdských pracujících.

Ve stejný den zaútočilo turecké letectvo i na město Ras al-Ayn v syrské provincii Hasaka. Náletům muselo čelit i město Tell Abiad na hranici s Tureckem. Později bylo oznámeno zahájení pozemní části operace.

Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu.

Reklama: