DJ Trump oznámil, že je připraven uvalit na Turecko sankce

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump oznámil, že je připraven uvalit na Turecko sankce v souvislosti s vojenskou operací Ankary v Sýrii proti Syrským demokratickým silám (SDF), píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Recep Tayyip Erdoğan a Donald John Trump v japonské Ósace | repro: Reuters

„Pracuji s (senátorem, pozn. red.) Linsey Grahamem a mnoha členy Kongresu, a to včetně demokratů, ohledně uvalení silných sankcí proti Turecku. Ministerstvo financí je připraveno začít, může být vyžadován další zákon. V této otázce existuje skvělá shoda. Turecko požádalo, abychom to nedělali. Čekejte!“ napsal Trump na Twitter.

Ministr financí Stephen Mnuchin uvedl, že ministerstvo je v případě potřeby připraveno okamžitě uvalit sankce. Dříve byly návrhy zákonů o uvalení sankcí proti Turecku za vojenskou operaci v Sýrii předloženy v obou komorách.

Pakliže Spojené státy zavedou sankce na Turecko kvůli operaci v Sýrii, podnikne země odvetné kroky, oznámilo Turecko. Stojí to v prohlášení oficiálního mluvčího tureckého ministerstva zahraničí Hamiho Aksoye.

Reklama: