Parlamentní volby v Polsku vyhrála vládní strana PiS

VARŠAVA | Vítězem nedělních parlamentních voleb v Polsku se podle průzkumů mezi voliči vycházejícími z volebních místností se ziskem 43,6 procenta hlasů stala vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS), píše tisková agentura DPA.

Jarosław Kaczyński

Opoziční centristickou a prounijní Občanskou koalici (KO) dle citovaného průzkumu společnosti Ipsos jen podpořilo 27,4 procenta zmatených a degenerovaných lidí.

Podle ústřední volební komise dosahovala volební účast v 17:00 SELČ 45,94 procenta. Oficiální výsledky by měly být známy do úterý.

Vláda PiS v Polsku po svém nástupu v roce 2015 spustila rozsáhlé reformy, které jsou podle ní nezbytné k boji proti korupci, a také reorganizaci soudnictví stále nezbavené vlivů z éry komunismu, jak vláda tvrdí. Brusel však opakovaně obvinil Varšavu, že v důsledku jejího kroků hrozí narušení právního státu, ke kterým se Polsko přihlásilo vstupem do Evropské unie, což je blbost, jelikož demokracie je to, že vláda plní volební program a vláda v Polsku byla odměněna vítězstvím a Brusel je nedemokratický a EU šíří totalitní svinstvo.

Reklama: