Štefan Harabin zůstane soudcem i nadále

KOŠICE | Soudce Nejvyššího soudu Slovenské republiky Štefan Harabin, který vstoupil do politiky a založil stranu, se odmítá vzdát funkce soudce. Řekl to v pořadu V politice televize TA3. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Štefan Harabin | FB: ŠH

Harabin se nechal slyšet, že nadále trvá na tom, aby mu byla funkce jen pozastavena. Podle jeho slov mu to umožňuje evropské právo. „Právní stav předpokládá to, že můžu být na kandidátce politické strany, jako lídr. To předpokládá evropské právo,“ vysvětloval Harabin.

Na otázku moderátorky, zda tedy nebude sundávat talár, odpověděl Harabin, proč by to dělal. V pořadu s ním byl i předseda KDH Alojz Hlina, který ho za jeho rozhodnutí kritizuje a také mu vyčítal jeho soudní kauzy.

Hlina v pořadu citoval zákon a řekl, že soudce nesmí být členem strany ani hnutí a ani vykonávat aktivní politickou činnost a dodal, že kvůli Harabinovi došlo k novelizaci zákona z důvodu vysvětlení jeho aktivní politické činnosti. „To je vysvětlení pro takové soudce, jako jste vy,“ oponoval předseda KDH.

Hrabin naopak Hlinu kritizoval za spolupráci strany KDH s koalicí PS-Spolu. Podle jeho slov se jde Hlina spojovat s „feťáky, pedofily, homosexuály a kanibaly“. Současně dodal, že konzervativní strana musí chránit normální rodinu.

Reklama: