Chlupatý bezdomovec Hutka

Nechápu, co vedlo pana Hutku k sepsání tohoto cancu?! Hloupost? Nebo je skutečně tak zlý a ubohý? Byl to pan Hutka, kdo se sám vystavil na veřejnost a chce od lidí obdiv a uznání. Také chce peníze a slávu. Nemá ani jedno.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Oproti panu Hutkovi umí desetitisíce lidí drtivou většinu toho čím se prezentuje, a v čem chce být veliký a významný, lépe než on. To tak zkrátka je.

Uspořádal pan Hutka život v Nizozemí a po jeho návratu z exilu v roce 1989 podle představ jaké měl, nebo je skutečně „chronický kverulant“ Osobně jsem žil na tom západě téměř 2x tak dlouho než tento pán. Viděl jsem jaké úsilí museli vyvinout ti, kteří opravdu něčeho dosáhli.

Přesto vím velmi dobře, že být hrdým Čechem neznamená naparovat se činy či dovedností jiných, ale být hrdý na své kořeny. Na historii, kulturu, zvyky, krajinu. Jsou místa v Čechách, kde znám každý kámen, a když ho někdo otočí, tak to poznám. Do této země jsem se narodil a vím, že ji je nutno s láskou opečovávat, a ne ji darovat neřádům. Vyjádřením svobodné vůle je cítit silnou sounáležitost s vlastí, a ne to co dělá pan Hutka.

Dosáhl snad pan Hutka tímto co napsal cíle, který chtěl? Zrealizoval své touhy a sny? Ukázal tímto cestu k lásce, odpuštění a pokoj duši? Má teď dobrý pocit z toho co dělal a dělá?

Zlostným dupáním nožičkou si nikdo ještě žádnou úctu nekoupil. Pan Hutka je dokonalým příkladem toho, že jsme nejen v kultuře, ale hlavně v kulturnosti zařadili zpátečku.

Reklama: