Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící

OSTRAVA | Celosvětově končí v koši až třetina potravin, v Česku je to až 800 tisíc tun jídla ročně. Přitom by toto jídlo, které ještě není prošlé, mohlo pomoci utišit hlad a nakrmit chudé. Upozornit na tuto situaci a pomoci strádajícím lidem má sbírka potravinové pomoci.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

Ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje v Ostravě ji v rámci akcí k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby zorganizovala Potravinová banka v Ostravě.

Do 9. ročníku potravinové sbírky, která začala v pondělí 14. října a potrvá do pátku 18. října, se tradičně zapojí zaměstnanci moravskoslezského krajského úřadu a krajských příspěvkových organizací. Darované potraviny může na krajský úřad v Ostravě přinést i veřejnost.

„Krajská sbírka potravin je unikátní svým rozsahem. Každoročně se koná v celém Moravskoslezském kraji a její výtěžek dokazuje obrovskou solidaritu lidí. Třeba loni se do ní kromě zaměstnanců krajského úřadu zapojilo také přes 110 krajských institucí. Vybralo se celkem 11,5 tuny trvanlivých potravin. Jsem rád, že je u nás tolik lidí ochotných se podělit o jídlo s jinými, kterým schází,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě Tomáš Kotyza.

Dodal, že až sbírka skončí, budou potraviny předány pracovníkům pobočky Potravinové banky v Ostravě. Ta je prostřednictvím svých členských organizací (např. Charita, Armáda spásy, Slezská diakonie) poskytne všem lidem, kteří se ocitnou v hmotné nouzi.

Většinou jde o matky samoživitelky s dětmi v azylových domech, lidi bez přístřeší, osaměle žijící seniory či lidi se zdravotním omezením. Žádané jsou hlavně základní potraviny – mouka, cukr, sůl, olej, luštěniny, rýže, těstoviny, konzervy, instantní polévky a cukrovinky pro děti.

Reklama: