Ruští a čínští vojáci jako jedna vojenská jednotka na protiteroristických vojenských cvičeních

NOVOSIBIRSK | V ruském Novosibirsku ve výcvikovém centru Gornyj Sibiřského okruhu vojsk národní gardy Ruské federace probíhají protiteroristická vojenská cvičeni jednotek zvláštního určení Ruské národní gardy a Lidové ozbrojené policie Číny Spolupráce 2019. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vojáci Novosibirské vojenské univerzity a čínští policisté vytvořili společnou jednotku speciálního určení na plnění výcvikových úkolů vyhledávání a neutralizaci podmíněných teroristických skupin.

V průběhu cvičení vojáci zaútočili na budovu, do které se podle plánu tréninku uchýlili ozbrojení teroristé. Skupina provedla výsadek z vrtulníku Mi 8-AMT na střechu budovy a pak se pustila do její kontroly.

Po dokončení tohoto úkolu se bojovníci přesunuli na další tréninkové místo, kde měli zaútočit na železniční vůz.

Představitel ruského vojenského resortu uvedl, že v rámci společných rusko-čínských protiteroristických cvičení Spolupráce 2019 vojáci obou zemí provedli útok na železniční vůz, výsadek na výškové budovy, neutralizaci podmíněných teroristických skupin, které obsadily vlakové nádraží.