Zeman pogratuloval Jaroslawu Kaczyńskému: Důkaz dobré práce polské vlády

PRAHA | Na oficiálních stránkách Hradu byla zveřejněna informace, že prezident republiky Miloš Zeman poslal dnes dopis Jaroslawu Kaczyńskému, kde mu pogratuloval k vítězství v parlamentních volbách v Polsku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Miloš Zeman pogratuloval Jaroslawu Kaczyńskému

Svůj dopis zahájil gratulací k opětovné přesvědčivé výhře v polských parlamentních volbách, které se konaly minulý víkend.

„Jednoznačný úspěch, který Právo a spravedlnost vybojovalo i přes silný tlak opozice, je pro mne důkazem dobré práce polské vlády v uplynulém legislativním období a také důvěry polského národa,“ pokračoval prezident ve svém dopise.
Dále zmínil i vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi. „S potěšením konstatuji, že se naše země těší výborné úrovni vzájemných vztahů a že úspěšně rozvíjejí spolupráci v rámci EU, NATO i V4,“ napsal Zeman a vyjádřil své přesvědčení, že „střední Evropa disponuje nemalým potenciálem k prohloubení vzájemné kooperace bilaterálně i na mezinárodních fórech“.

Rovněž dodal, že doufá, že se brzy najde vhodná příležitost k setkání a také k „upevnění česko-polského přátelství“. Svůj dopis zakončil opětovnou gratulací a přáním pevného zdraví a mnoha úspěchů.