V Mladé Boleslavi vznikne městská včelnice

MLADÁ BOLESLAV | Už od jara příštího roku budou mít obyvatelé Mladé Boleslavi zajímavou možnost zblízka se seznámit se životem včel, později si budou moci dokonce zakoupit med, který vznikl v našem městě, informuje Mladá Boleslav.

Ilustrační snímek: pxhere.com

„Rozhodli jsme se založit městský včelín, situovat ho chceme do zahrady komunitního centra Klementinka, které je na to podle mého názoru ideální. Je v centru města, nedaleko je park Výstaviště, a navíc je to místo, které je veřejně přístupné každému, kdo má zájem,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který za tímto nápadem stojí.

Kromě mladoboleslavského vína tak budou mít lidé možnost ochutnat i mladoboleslavský med, případně medovinu. „Plánujeme, že spolu s fungováním včelína zde také začnou působit zájmové včelařské kroužky, a to jak pro dospělé, tak pro děti,“ podotkl náměstek Marek.

První tři včelíny by se měly v Klementince objevit už na jaře příštího roku, jeden z nich navíc bude prosklený, aby mohli zájemci pozorovat život včel na vlastní oči. Starat se o ně bude nadšený včelař Martin Weiss, který má v tomto oboru mnoholeté zkušenosti.