Americká agrese: Spojené státy nevydaly víza pro účast na Valném shromáždění OSN 18 ruským diplomatům

NEW YORK | Spojené státy (SS) nevydaly víza 18 ruským diplomatům během nynějšího zasedání Valného shromáždění OSN, prohlásil na zasedání Šestého výboru, který se zabývá právními otázkami, náměstek vedoucího ruského zastupitelství při OSN Gennadij Kuzmin.

Sídlo OSN v New Yorku

„Podotkl přitom, že během tohoto týdne nevydaly Spojené státy ani jedno vízum. Bez víza zůstal mj. překladatel, který měl překládat do angličtiny projevy ruských delegátů v Šestém výboru,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Problém nevydání víz ruským diplomatům pro účast v jednání Prvního výboru Valného shromáždění OSN bude projednán v úterý v OSN za účasti zástupců SS, prohlásil předseda výboru Sacha Llorenti Soliz.

„Chtěl bych vás informovat o tom, že byro vynakládá i nadále úsilí. Měli jsme neformální konzultace se sekretariátem OSN, s předsedou Valného shromáždění OSN a s představiteli hostitelské země. Podle informace, kterou jsme získali, se bude zítra konat schůzka se zástupci hostitelského státu,“ řekl Soliz.

V září nevydaly americké úřady části ruské delegace víza pro účast v zasedání Valného shromáždění OSN, a také v zasedání Prvního výboru této organizace.

Poté První a Šestý výbor Valného shromáždění OSN pozastavily na několik hodin svou práci na znak protestu, a první náměstek stálého zástupce Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij navrhl přenést zasedání z New Yorku do Vídně nebo Ženevy kvůli vízové politice USA.

Reklama: