Mluvil jsem do kamery, heč!

SPD dnes předložilo do Sněmovny zákon na zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu. Podívejte se na naší tiskovou konferenci. Na náš návrh dnes Sněmovna zařadila na program schůze bod, který odsoudí invazi Turecka do Sýrie. Jsem zvědavý, jaké se ve finále podaří přijmout usnesení.

Tomio Okamura – Fotí se jako narcis? | repro: FB TO

Ústavní soud zamítl stížnost SPD proti vysokým cenám elektřiny, přestože polská a maďarská vláda zastropovaly ceny ve výši loňských cen a postavyly se na stranu lidí. Babišova vláda se na to ale vykašlala a Ústavní soud v čele s Pavlem Rychetským se postavil na stranu vlády…

Vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM také odmítla návrh zákona z pera SPD o posílení tzv. nutné obrany, kde navrhujeme, aby bylo právo jednoznačně na straně napadeného v případě, že lupič či násilník přepadne občana například doma a překoná při tom překážku (vypáčí zámek, rozbije okno atp.). Dnes je stav na straně kriminálníka, jelikož se posujuje přiměřenost tzv. nutné obrany. SPD bojuje za slušné lidi. Vláda naopak nadále chrání gaunery.

Na tiskové konferenci jsme také mluvili o vládním daňovém balíčku, o kterém se bude hlasovat zítra. SPD odmítá vládou navrhované zvyšovaní daní. Dokonce i za vklad do katastru nemovistostí se má nově platit 2000 Kč místo dosavadních 1000 Kč – to je zdražení o 100%! Místo, aby vláda utnula dávky nepřizpůsobivým nebo snižovala náklady na byrokracii, tak nadále ždímá slušné a pracující lidi. To je pro SPD nepřijatelné.

Vláda a ministryně Maláčová (ČSSD) se snaží omezit vyplácení rodičovského příspěvku pro pracují rodiny.

Štítky: