Miloš Zeman bude na několik dnů hospitalizován

PRAHA | Český prezident Miloš Zeman bude zítra hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Informovala o tom nejen média, ale především sám jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ten všechny ujistil, že nejedná o nic akutního, ale jde o běžný rekondiční pobyt.

Miloš Zeman bude hospitalizován | repro: TV Barrandov

Jiří Ovčáček na svém účtu na Twitteru, stejně jako na Facebooku, sdílel několik článků, ke kterým napsal, jak to s hospitalizací české hlavy státu doopravdy je.

„Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ cituje Ovčáček vyjádření, které poskytl médiím, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

vzápětí uvádí, že se nejedná o nic akutního. „‪V žádném případě nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by bylo potřeba nějakého lékařského zákroku,“ řekl.

Český prezident do nemocnice zamířil teprve nedávno, konkrétně 24. září. Tehdy se mělo jednat o běžnou návštěvu, která však trvala téměř pět hodin. Po této prohlídce měla hlava státu prohlásit, že je zdráva. Prezident prý byl jen mírně dehydratovaný a unavený, jinak byl v pořádku. Prozradil také, že bral infúze.

„S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy. Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a určité únavy, jsme nenašli žádný zdravotní problém. Myslím, že to je dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ prohlásil tenkrát tehdy ředitel pražské vojenské nemocnice Miroslav Zavoral.

A potvrdil to i samotný prezident: „Srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál.“

Do nemocnice ale pojede Zeman znovu, a to již ve čtvrtek. Dle mluvčího ale tentokrát bude muset být na pár dnů hospitalizován. Ovčáček to vysvětlil tím, že chce být prezident fit na oslavy 28. října. Takže jde na čištění organismu? Osud Husáka?