Erdoğan hodil dopis od Trumpa do koše, ten mu napsal, že na něj bude svět pohlížet jako na ďábla

ANKARA – WASHINGTON | Turecký vůdce, vrah, válečný zločinec a lidská bestie Recep Tayyip Erdoğan si dopis, který mu krátce před začátkem turecké invaze do Sýrie poslal vůdce Spojených států Donald John Trump, přečetl, ale vzápětí ho hodil do koše. Britské BBC to ve čtvrtek potvrdil vysoce postavený zdroj z Erdoğanovy administrativy, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Erdogan – prašivý turecký pes a válečný zločinec

Trumpův dopis ze dne 9. října, který turecký vůdce dostal do rukou, byl po přečtení odmítnu a hozed do koše na odpadky. BBC přináší i úryvky z tohoto dopisu. Je z nich vidět, že Trump poměrně ostrým jazykem Erdogana varoval před masivním útokem na Kurdy, ke kterému se turecký vůdce nakonec odhodlal.

„Nebuď ‚tvrďák‘! Nebuď blázen!“ napsal Trump tureckému vůdci. „Udělejme výhodnou dohodu! Ty nechceš být zodpovědný za vyvraždění tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky – a já to udělám,“ uvádí v dopise Trump.

„Dějiny tě budou vnímat pozitivně, pokud to uděláš správným a humánním způsobem. Ale pokud se nebudou dít dobré věci, budou se na tebe už navždy dívat jako na ďábla,“ zakončil americký prezident.