Spojené státy si vybombardovaly svůj muniční sklad v Sýrii po stažení svých vojsk, které okupovaly tuto blízkovýchodní zemi

WASHINGTON | Vypadá to na totální stažení okupačních sil Spojených států ze Sýrie, jelikož američtí okupanti v zemi po sobě zametají stopy. „16. října po odchodu všech vojáků a stažení taktického zařízení vykonala dvě koaliční letadla F15 úspěšný a předem naplánovaný nálet na cementárnu Lafarge, aby zlikvidovala muniční sklad a snížila vhodnost objektu k vojenskému použití,“ vysvětlil mluvčí amerických vrahů z Pentagonu Col. Myles B. Caggins III.

Pentagon – Doupě světového terorismu

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes mnozí západní partneři Turecka, včetně Spojených států, odsoudily rozhodnutí vůdce tureckých prasat Recepa Tayyipa Erdoğana, který dne 9. října oznámil zahájení operace „Pramen míru“ na severu Sýrie, což je krycí název na genocidu Kurdů v Sýrii a tím se vydal po stopách Adolfa Hitlera.

Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu.

Kvůli tureckému útoku na Sýrii americký vůdce Donald John Trump podepsal rozhodnutí o sankcích proti Ankaře a vyzval k nátlaku na Turecko. Spojené státy také pohrozily zavedením dodatečných sankcí, nezastaví-li Ankara útok na severu Sýrie. Trump doslova zmínil zničení turecké ekonomiky.