Ruští Tigři v Sýrii. Záběry hlídky ruské armády v klíčovém syrském bodu pro zajištění bezpečnosti

DAMAŠEK | Ruská vojenská policie začala hlídkovat v ulicích syrského města Manbidž, které bylo osvobozené syrskou armádou ve východní části provincie Aleppo. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Během první objížďky města, která trvala tři hodiny, ruští policisté projeli městem v obrněných vozech Tiger s vlajkou Ruské federace.

Na záběrech je zachycena ruská hlídka v Manbidži. Je vidět, jak je syrské město zničeno. Některé budovy jsou úplně prázdné, ale mnozí Syřané už se vracejí do svých domovů a opravují je.

„Hlavním úkolem ruské vojenské policie v syrském Manbidži a jeho okolí je zajištění bezpečnosti místních obyvatel v případě ostřelování některou ze stran konfliktu,“ uvedl ruský důstojník.

Ustupující ze severní Sýrie jednotky americké armády uvedly, že pomohou ruským jednotkám získat kontrolu nad syrským městem Manbidž. O tom americký časopis Newsweek informoval zdroj v Pentagonu a dodal, že americká armáda poskytla „pomoc ruským vojskům co nejrychleji projít přes dříve nebezpečné zóny“.

Americké ministerstvo očekává, že armáda RF zaujme pevnou pozici v kurdských oblastech a zabrání další ofenzivě armády Turecka, která provádí v regionu vojenskou operaci Pramen míru, uvádí Newsweek.