Třináct mrtvých. V Rusku se protrhla hráz

KRASNOJARSK | K poškození hráze v Kuraginské oblasti Krasnojarského kraje došlo podle předběžných údajů v důsledku opotřebení přehradní zdi, oznámil mluvčí pohotovostních služeb regionu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle posledních údajů ministerstva pro mimořádné události zemřelo 13 osob. Osud dalších 13 zůstává neznámý. K incidentu došlo ve 2 hodiny ráno moskevského času v blízkosti vesnice Ščetinkino na řece Sejba. V důsledku toho se v areálu, kde se těží zlato, zaplavily dvě ubytovny.

„Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení podle článku o porušení bezpečnostních pravidel při práci. V současné době pracuje na místě asi 270 osob a nachází se tam asi 50 kusů zařízení, včetně letectva,“ píše se ve zprávě agentury.

Hráz byla postavena provizorně a s porušením předpisů, oznámil novinářům šéf regionálního kabinetu Jurij Lapšin „Práce byla provedena neodborně a byla v rozporu se všemi představitelnými a nepředstavitelnými standardy,“ řekl.

Lapšin dále dodal, že je čtrnáct obětí a osud dalších třinácti není znám. Počet obětí se bude bohužel ještě upřesňovat. Poznamenal také, že lékaři pracují s oběťmi. Tři lidé jsou ve vážném stavu, 11 má středně těžká poranění.

Reklama: