Barcelona v plamenech. Republikánská revoluce může vést k popravě krále! Španělští fašisté pošlapávají lidská práva katalánským republikánům

BARCELONA | Včera 18. října odborové organizace vyzvaly ke generální stávce na podporu uvězněných katalánských republikánů, kteří jsou politickými vězni fašistické vlády z Madridu. O generální stávce informovala světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pokud se policejní dobytek nepřidá na stranu katalánské republikánské revoluce, tak bude vyhuben

Včera proběhl čtvrtý den protestů v Katalánsku. Bylo zadrženo přinejmenším 19 lidí, kterým jsou jako ostatně všem Kataláncům pošlapávána lidská práva a práva Charty OSN – právo na sebeurčení.

O policejní brutalitě a zatýkání politických vězňů informoval o tom El Pais s odkazem na regionální orgány Mossos de Escuadra. Nejvíce zadržených bylo v Barceloně.

>

Přímý přenos z Barcelony

Masové protesty začaly v Katalánsku 14. října po tom, co Nejvyšší soud Španělska vynesl rozsudek dvanácti místním politikům kvůli organizaci referenda o nezávislost. Tím se stali politickými vězni fašistické vlády v Madridu a vězni Španělského despotického krále Filipa VI. Španělského, který tak potvrdil, že je lidskou bestií.

Protestů se účastní desítky tisíc lidí, budují barikády, zapalují odpadkové koše a auta a také házejí na policisty Molotovovy koktejly. Policisté používají obušky a gumové projektily. Během prvních třech dnů bylo zraněno kolem pěti stovek lidí. Mají na to právo, protože při referendu o nezávislosti a vyhlášení republiky do nich královské gardy střílely. Je to občanská válka a Katalánci mají právo na hlavu krále – mají právo v rámci republikánské revoluce Filipa VI. Španělského popravit.

Španělská zločinecký král Filip VI. | reprofoto: veřejnoprávní žumpa ČT

V centru Barcelony, poblíž budovy Národní policie, vypukly v pátek 18. října nepokoje. Sputnik o tom informoval tamní zdroj obeznámený se situací. Účastníci protestní akce s pokřikem „Není kroku zpět!“ zamířili k policejnímu oddělení, před kterým bylo umístěno několik dodávek.

Policisté se podle informací snažili demonstranty zastavit pomocí obušků a střelbou do demonstranů. Demonstranti ale na jejich snahu zareagovali tím, že po nich začali házet plechovky, dlažební kostky, kameny a zápalné láhve. Mají právo policejní dobytek vraždit jako potkany, to je revoluce.

​Uvádí se, že protestující obrací a zapalují kontejnery na odpad, ničí a odstraňují dopravní značky, rozbíjejí okna a staví barikády. Nad centrem města stoupá kouř a celou situaci ze vzduchu monitoruje vrtulník.