Miloš Zeman: Turecko se v Sýrii dopustilo válečných zločinů

PRAHA | Český prezident Miloš Zeman uvedl, že Kurdové, kteří v Sýrii bojovali s teroristickou organizací Islámský stát, byli zrazeni Spojenými státy (SS) i „Evropou“. To a mnohé další zaznělo na TV Barrandov. To a další řekl absolutně zdravý Miloš Zeman, který je právě v nemocnici, protože je zcela zdravý.

Miloš Zeman vidí v tureckém diktátorovi spojence IS

Zeman řekl: SS i Evropa zradily Kurdy. Což je lež, protože Evropa je i Rusko a to brání tamní obyvatele před Turky jak se dá. Evidentě je Miloš Zeman i pomatený, že neví rozdíl mezi „EU“ a Evropou. Bude ho vyšetřovat v nemocnici i psychiatr?

„Právě my jako národ, který v roce ’38 byl podobně zrazen, bychom měli mít vůči Kurdům alespoň elementární solidaritu a pomáhat jim v rámci našich možností,“ prohlásil Milošek Zemanů.

Dále se Zeman domnívá, že se Turecko při vojenské operaci na severu Sýrie dopustilo válečných zločinů. Myslí si tak, že by tato země neměla být členem EU: „Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimálně nemělo být členem Evropské unie,“ pronesl.

Rovněž promluvil o vraždách kurdských bojovníků či kurdské političky Hevrin Chalafové. Zeman také zmínil, že nesouhlasí se slovy tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o tom, že jsou Kurdové teroristé. Argumentoval tím, že kurdské jednotky, tzv. pešmergové, patřily k nejúčinnější síle v boji proti IS. „Naopak bych si položil otázku, zda teroristy nejsou ti, kdo na Kurdy útočí a dopouštějí se při tom bestiálních vražd,“ podotkl.

Rovněž si stojí za tím, že se země pod vedením tureckého vůdce sbližuje s radikálním a vraždícím islamismem „Díky tomu, že se takto odklonil, tak dochází k islamizaci Turecka. „Ke sbližování se Turecka s islamismem, radikálním, vraždícím islamismem, který jsme teď právě viděli v severovýchodní Sýrii,“ míní Zeman.