Kolín se pyšní novou výpravní budovou, chlubí se SŽDC

KOLÍN | Po roční kompletní rekonstrukci se Kolín zařadil mezi další středočeská města, která krášlí nová výpravní budova. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila rekonstrukční práce. Úpravou v celkové hodnotě 76 milionů Kč prošla také administrativní budova a venkovní prostory.

Starosta města Michael Kašpar dnes převzal pomyslný klíč od nádražní haly od generálního ředitele SŽDC Jiřího Svobody | repro: FB Města Kolín (svoboda.info)

Stavební práce SŽDC zahájila na podzim loňského roku. Výpravní budova během nich prošla celkovou modernizací. Dělníci provedli vnější a vnitřní povrchové úpravy, výměnu dveří a oken, orientačního systému, topení a vzduchotechniky a informačního systému.

Cestující i dopravní zaměstnanci ocení také kompletní opravu vnitřních prostor včetně pokladen, haly, nových toalet a prostor pro prodej denního tisku, občerstvení a s nabídkou dalších doplňkových služeb. Některé provozovny přitom nabízejí i posezení s výhledem do komplexního prostoru nádražní haly a tím i příjemnější čekání na vlakové spoje.

„Železniční stanice Kolín je nejfrekventovanější ve středních Čechách, denně jí projde 19 000 cestujících. Po výstavbě nového autobusového terminálu navíc plní funkci důležitého přestupního uzlu. Jsem proto rád, že právě zde jsme dokončili jednu z rozsáhlejších rekonstrukcí výpravních budov. Projekt zahrnoval zachování řady historických prvků, které připomínají bohatou historii stanice. Tímto způsobem budeme postupovat i při renovaci dalších nádražních objektů,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Novou, modernější podobu získala také administrativní budova. Současně došlo k opravě chodníků, oplocení, přístřešků pro půjčovnu/úschovnu kol a pro kontejnery. Celková cena prací činí 76 milionů Kč.

Reklama: