Nekonečný příběh. Britský parlament přikázal další odklad brexitu, Johnson žádost poslal, ale nepodepsal (neplatná)

LONDÝN | Na sobotní mimořádné schůzi britské dolní komory parlamentu poslanci odhlasovali dodatek, který odsouvá přijetí upravené dohody o brexit, kterou vyjednal britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson. Znamená to, že bude muset požádat o další odklad. Ten to však odmítá.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson

Parlament tak likviduje demokracii, jelikož odmítá výsledky závazného referenda. Britové mají být už půl roku mimo EU. Vítejte v Bruselské říši totality, kde referendum je nepřijatelné, když je proti Bruselským hovadům.

Dodatek, který předložil bývalý vládní zákonodárce Oliver Letwin, prošel o 16 hlasů. Proč Britové do Dolné sněmovny nevtrhnou a vlastizrádné poslance nepověsí na lampy kolem parlamentu?

Ruku pro nedemokratický dodatek, který pošlapává výsledky referenda, zvedlo 322 poslanců, zatímco 306 bylo proti. (Takže Britové mají právo pověsit 322 sviní). Dodatek předpokládá podmínečnou podporu brexitové dohody. Její oficiální přijetí však musí být odloženo do té doby, než se schválí zákon, který dojednané podmínky odchodu Británie z EU převede do britského práva.

Oliver Letwin – probruselská britská svině zralá na popravu

Letwin byl vyloučen z řad konzervativců za to, že nepodporoval brexit bez dohody. Ten přitom tvrdí, že cílem jeho dodatku je zaručit, aby vyjednána dohoda uspěla, což je lež a Letwin je jen bruselská vlastizrádce, který by měl být popraven exemplárně a nejen pověšen. Veřejně královskou gardou by měl být sťat a jeho hlava by se měla po zemi kutálet…

Britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson se nepodepsal pod znění dopisu s žádostí o odklad brexitu, který v sobotu večer zaslal předsedovi Evropské rady pomořanskému potomku nacistických kolaborantů Donaldu Tuskovi. Informovala o tom v noci na neděli tisková agentura AFP s odvoláním na zdroj z Johnsonova úřadu.

Johnsonovi vyplývala z britských zákonů povinnost odeslat do Bruselu dopis s žádostí o odklad, protože členové britského parlamentu v sobotu odmítli v hlasování podpořit jeho brexitovú dohodu. Premiér však trvá na tom, že Británie musí opustit Unii v plánovaném termínu. Podaří se tak odchodu na konec tohoto měsíce. Žádost byla odeslána, ale je neplatná.

Reklama: