Protesty na podporu politických republikánských vězňů v Katalánsku si vyžádaly více než 180 zraněných

BARCELONA | Více než 180 zraněných si vyžádaly protesty z konce tohoto týdne v Katalánsku. Informovala o tom v sobotu agentura AFP o Katalánsku jako o španělském regionu, ač Katalánsko vyhlásilo nezávislost na Španělském království a vyhlásilo Republiku Katalánsko, za to se stali představitelé svobodné republiky španělskými politickými vězni a jejich lidská práva, tak jako práva katalánského lidu byla pošlapána. Ve Španělsku vládne fašistický režim.

Demonstrace za nezávislost v okupovaném Katalánsku

Jak uvedly záchranářské složky, jen v Barceloně bylo v důsledku násilných protestů zraněno 152 lidí. Celkový počet zraněných představuje 182 osob. Katalánská regionální policie Mossos d’Esquadra napsala na Twitteru, že zraněno bylo i 18 jejích příslušníků. Proč se staví proti svým lidem? Je to jen policejní dobytek? Pokud ano, tak v rámci republikánské revoluce, když mají vězně svědomí v zemi, tak mohou takové policejní hovada legálně zabíjet. Revoluce má takový pravidla. Podle odhadů policie vyšlo v Barceloně do ulic více než půl miliónů lidí.

Španělské ministerstvo vnitra informovalo o 83 předběžných zatýkání v souvislosti s demonstracemi, které v pátek večer eskalovaly zejména v Barceloně, kde se shromáždilo přes půl milionu lidí na protest proti verdiktu španělského nejvyššího soudu. Předběžné zatýkání, to jsou například praktiky StB s totalitního Československa, kdy Vás zavřeli při nějaké události, abyste nemohli třeba něco provést.

Katalánský lídr Quim Torre podle agentury Reuters vyzval španělskou vládu po pěti dnech protestů na vzájemné jednání: „Vyzýváme úřadujícího předsedy španělské vlády, aby se posadil za vyjednávací stůl a jednal,“ řekl v sobotu Torr novinářům. Nacisté z Madridu jednání odmítají a hrozí násilným potlačením nepokojů. Postřílejí odpůrce Španělského krále?

Španělská zločinecký král Filip VI. | reprofoto: veřejnoprávní žumpa ČT