Andy Babiš peláší do Japonska…

PRAHA | Slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy a uchvatitel moci Andy Babiš se chystal na několikadenní návštěvu Japonska. Odletěl tam včera večer a součástí jeho nabitého programu bude také účast na úterní výjimečné akci, na níž bude uveden nový japonský císař Naruhito na trůn.

Andy Babiš | repro: facebook (@AndrejBabis)

Co dalšího Babiše v Japonsku čeká? „„Budu mít vícero bilaterálních schůzek. Budu mít schůzku s prezidentem Brazílie, s prezidentem Německa, s premiérem Vietnamu, s japonským premiérem, se srbskou premiérkou a s dalšími politiky,“ vyjmenoval body svého programu Andy Babiš, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že na programu českého předsedy vlády v Japonsku je také schůzka s premiérem Šinzóem Abem. Kromě toho se má Babiš ale setkat i s představiteli dalších zemí.

​Co se týče japonského premiéra, s tím chce diskutovat mimo jiné o prezentaci České republiky v rámci letních olympijských her. Ty se totiž mají konat v příštím roce v Tokiu. „Bude tam znovu i thajský premiér, kde se snažíme prodat naše letadla, a další premiéři. Takže tam má člověk možnost za pět minut vyřídit věci velice konkrétní,“ dodal k věci.

Když přišla řeč na vztahy s Japonskem, premiér ČR uvedl, že jsou skvělé. Rovněž podotkl, že tato země patří k jedněm z největších investorů v Česku.

Babiše však na jeho cestě čeká jedna velmi významná událost. Má se totiž zúčastnit uvedení nového japonského císaře Naruhita na trůn. Celý akt proběhne v úterý, a to za ceremoniálu, kterého se zúčastní představitelé z více než 170 zemí: „Mě požádal pan prezident Miloš Zeman, abych zastupoval Českou republiku na intronizaci japonského císaře,“ vysvětlil premiér.