T. Okamura se tvrdě pustil do ČT: Lžete a podvádíte, už pět let jste mě nepozvali do vysílání Otázek V. Moravce

PRAHA | Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se znovu obořil s kritikou na Českou televizi za to, že ho již pět let nepozvala do pořadu Otázky Václava Moravce. Přitom ale údajně tvrdí, že pozvání odmítá. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Tomio Okamura – Fotí se jako narcis? | repro: FB TO

Okamura v pátek večer na svém Facebooku obvinil Českou televizi ze lži kvůli své neúčasti v pořadu Otázky Václava Moravce. Tvrdí, že byl kontaktován paní Hanou Dobešovou (o koho se přesně jedná, neupřesnil), která se dotázala na diváckém centru ČT, proč již pět let nebyl v tomto pořadu.

„Pracovník ČT jí odpověděl, že jsem prý zván byl, ale pozvání odmítám!“ rozčílil se Okamura. „Takže, znovu opakuji – již pět let mě Česká televize nepozvala do hlavního politického diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. Tedy nikoli že mě pozvali a já jsem odmítnul. Prostě mě nepozvali. Jen pro to, aby nebyly slyšet názory Tomia Okamury jako nejzapamatovatelnější tváře našeho hnutí,“ napsal.

Vůdce SPD opět obvinil zpravodajství České televize z toho, že je zmanipulované a současný systém financování ČT je diskriminační.

„Více než půl milionu voličů SPD tak platí nuceně svými koncesionářskými poplatky politickou reklamu předsedům jiných politických stran, kteří v pořadu běžně vystupují. Svého předsedu ale v pořadu neuvidí,“ tvrdí.