NASA ukázala portál do jiné dimenze

WASHINGTON | Spirální galaxie NGC 4380 vypadá jako objekt ze sci-fi filmu, jelikož nápadně připomíná zející „portál do jiné dimenze“. Daná fotografie, která byla pořízena Hubbleovým vesmírným dalekohledem, byla publikována na webu NASA. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

© Foto: Event Horizon Telescope collaboration et al.

Ve zprávě se uvádí, že taková galaxie „je ve skutečnosti docela obyčejná“. Spirální galaxie jako NGC 4380 jsou ve vesmíru totiž rozšířené, píše NASA.

Před pár dny zveřejnila NASA na svých stránkách neobvyklý snímek spirální galaxie. Tu se povedlo vyfotit Hubbleovu vesmírnému dalekohledu. Na webových stránkách bylo uvedeno, že i přesto, že Hubbleův dalekohled sleduje galaxie všech tvarů, velikostí i jasů, jedná se o jedinečný snímek. Takový objekt se mu povede vyfotit jen zřídka.

Na fotografii je vidět spirální galaxie NGC 3717, která se nachází asi 60 milionů světelných let od Země ve směru souhvězdí Hydry. Vědci uvedli, že při pozorování „spirály téměr z profilu lze získat pocit jejího trojrozměrného tvaru“.