Chumaj Kiska se schází s agenty CIA na Slovensku maskovaných do firmy ESET

BRATISLAVA | Slovenský deník Nový čas zveřejnil fotografie exprezidenta Andreje Kisky, pocházející ze soukromé schůzky se zástupci společnosti ESET. Na záběrech lze vidět, jak bývalá hlava státu, nyní předseda hnutí Za lidi, jedná s „digitálními oligarchy“ v bratislavské restauraci. V médiích se teď dohadují, o čem mohli asi mluvit. Poslanec Blaha má ale jasno.

Kiska ožratý ako ta sviňa | repro: zivot.sk

Fotografie byly pořízeny v pátek 18. října. Mezi známými osobnostmi slovenské společnosti ESET byl také spolumajitel firmy Anton Zajac, který v minulosti přiznal, že kdyby měl Kiska zájem, poskytl by mu peníze na podporu.

„Andrej Kiska musí pokračovat dál, jeho kredit je velmi silný. Odvedl obrovský kus práce a pokud by měl plány změnit Slovensko, tak to určitě podpořím,“ uvedl ještě během voleb v březnu tohoto roku Zajac pro SME, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zajac v minulosti podporoval Zuzanu Čaputovou a také poskytoval peníze Progresivnímu Slovensku či iniciativě Miroslava Beblavého. Podle Nového času Zajac odmítá, že by to dělal ze zištných důvodů: „Nechci za to žádné protislužby, žádné kontrakty.“ Kiska se na jeho pomoc spoléhal už před pár měsíci.

„Na Slovensku je mnoho dobrých lidí, jako je pan Zajac. Doufám, že pomohou,“ prohlásil v pořadu Na tělo. Nový Čas se ho ptal, zda se se Zajacem dohodli, ale na to neodpověděl.

Na schůzce však nechyběly ani další spolumajitelé ESETu jako Richard Marko, Peter Paško či Maroš Grund. V ten samý večer se konal také galavečer Nadace ESET, na kterém byli oceněni výjimeční vědci.