Miloš Zeman v neděli po čtyřech dnech opustil nemocnici

PRAHA | eský prezident Miloš Zeman strávil celkem čtyři dny v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Dnes nemocnici opustil a ve středu se objeví ve Sněmovně, kde promluví ke státnímu rozpočtu. Informoval o tom Jiří Ovčáček, prezidentův mluvčí, na svém Twitteru.

Miloš Zeman bude hospitalizován | repro: TV Barrandov

Zeman byl v nemocnici od čtvrtka 17. října. Podle Ovčáčka nesouvisela jeho hospitalizace s ničím vážným ani akutním problémem, který by si žádal lékařský zákrok. Pobyt zdůvodnili v Hradu přípravou na státní svátek 28. října. Na něj chce být Zeman totiž „absolutně fit“. Zeman již nemocnici opustil a novinářům, kteří ho před ní čekali, zamával.

Ovčáček zveřejnil na svém účtu na Twitteru příspěvek, ve kterém oznamuje, že prezidenta Miloše Zemana dnes čeká cesta z nemocnice do Lán. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Teď asi překvapím. Chci poděkovat valné většině novinářů, protože nepodlehli lživým našeptávačům šířícím v těchto dnech vymyšlené historky o zdravotním stavu pana prezidenta. Dnes odpoledne pan prezident odjíždí do Lán, ve středu vystoupí ve Sněmovně ke státnímu rozpočtu,“ napsal mluvčí prezidenta.

​Svým dalším příspěvkem navázal na tento první, ve kterém píše, že nebude odsuzovat autory lživých zpráv o zdravotním stavu pana prezidenta. „Soud nad nimi je v rukou toho, který každému spravedlivě měří dle jeho životní míry,“ zakončil mluvčí oznámení ohledně prezidentovy cesty z nemocnice.

Ve středu jsme informovali o tom, že Miloše Zemana čeká hospitalizace v nemocnici. Jiří Ovčáček, který o tom napsal na svém Twitteru, sdělil, že se jedná o rekondiční pobyt.

Podle informací serveru Blesk.cz měl prezident k dispozici polovinu patra, navštěvovat jej mohli pouze lékaři a rodina. Dále server uvedl, že měl k dispozici kuřárnu.