Spojené státy evakuují teroristy Islámského státu z tábora al-Hol

DAMAŠEK | Vojáci Spojených států (SS) provádějí evakuaci teroristické skupiny Islámský stát z uprchlického tábora al-Hol v syrské provincii Hasaka. Informuje o tom televizní kanál Ikhbariya. Podle médií nad vesnicí krouží americké helikoptéry.

Spojené státy nesou smrt

Dříve New York Times informoval o tom, že americké jednotky nedokázaly vyvézt asi 50 zvláště důležitých teroristů IS z věznic provozovaných syrskými Kurdy, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Americký konvoj nákladních vozidel vstoupil z Iráku do Sýrie, aby evakuoval americké vojenské základny na severu země, kde Turecko provádí operaci proti kurdským silám. S takovými informacemi přišla syrská agentura SANA.

Dříve americký ministr obrany Mark Esper prohlásil, že asi tisíc amerických vojáků, kteří jsou staženi ze severních oblastí Sýrie, půjdou do západního Iráku. Turecko odmítá vojska Spojených států, ač jsou spojenci v rámci Severoatlantické aliance, vpustit na své území.

Podle agentury konvoj přepravních kamionů, doprovázených americkými vojenskými vozidly, zamířil ze severní části Iráku směrem k syrskému městu Kámišlí s cílem dokončit proces evakuace amerických vojenských základen v Sýrii.