Pracovití lidé a líné soudy?

Je to neuvěřitelný, když v sobotu v 5:30 napíšete klientovi, že Vám poslal špatnej soubor a jestli nemá jiné fotky jako důkaz a v 6:26 Vám přijde od jeho manželky zpráva, že fotky určitě má, ale jde teď do práce, bude doma až po 20:00 (chápete – dvanáctka v sobotu!) a manžel je taky pracovně pryč… (no, cajk, protože naštěstí soudy jsou státní a stát v těchto věcech o víkendu „něpremává“).

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Nasnáším to kvílení, že duch První republiky a pracovistost s ním spojená zemřeli. Je to blbost. Máme pořád neskutečně pracovité lidi, co obětují svoje pohodlí, spánek, rodinnou pohodu jen proto, aby něco vybudovali – pro svoje děti. Sobota, dítě bude u babičky, matka v práci, otec dokonce na montáži v zahraničí. Jen čumím. Né, že bych taky nepracoval, ale… já to mám z nespavosti!

Pak přemýšlíte, jak asi sladce z našich daní a potažmo dotací chrupkají neziskovkáři a jejich chráněnci… Proto i dnes – Trikolóra, Václav Klaus a Zuzana Majerova! „Bohatství vzniká z práce, nikoliv z dávek a dotací.“ – mno, teď to ještě vysvětlit bratrovi klienta…