Osvobodili Turci teroristy? V Sýrii zůstalo 12 věznic s teroristy bez dozoru

PEKING | V Sýrii kvůli turecké operaci zůstalo 12 věznic se zahraničními teroristy bez dozoru. Ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu to oznámil na plenárním zasedání pekingského fóra. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Kužegetovič Šojgu

„Může to vést k prudkému nárůstu takzvané zpáteční migrace teroristů do historické vlasti,“ poznamenal Šojgu, Sergej Kužegetovič na plenárním zasedání fóra v Pekingu.

Ruský ministr světové společenství vyzval ke konsolidaci úsilí k boji proti výzvám teroristů, jejich ideologii a propagandě.

„Ministerstvo obrany Ruska v této sféře získalo obrovské zkušenosti, které jsme ochotni sdílet s našimi partnery v asijsko-pacifickém regionu,“ uzavřel Šojgu,Sergej Kužegetovič.

Ruský minsitr obrany také oznámil, kam se přesunuli teroristé Islámského státu poté, co v Sýrii prohráli: „Skupina IS porážkou v Sýrii značně rozšířila svoji přítomnost v jihovýchodní Asii. Lídři kvazistátu deklarují, že do chalífátu zahrnou území Indonésie, Malajsie, Singapuru, Filipín a částečně Thajska. Jako přední jednotka jsou využíváni teroristé, kteří bojovali v Sýrii a vrací se domů,“ uvedl Sergej Kužegetovič Šojgu. To vše nastalo po Tureckém útku na Sýrii.