V pražském metru zemřel člověk. Nepřežil srážku se soupravou vlaku

PRAHA | V pondělí ráno po páté hodině byl zastaven provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař. Provoz na necelé dvě hodiny zastavil střet soupravy s člověkem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | wikipedia.org

Ve stanici Skalka do kolejiště spadla osoba, která svým zraněním na místě podlehla. Dopravní podnik hlavního města Prahy o události a přijatých opatřeních informoval na webu.

Po srážce soupravy s člověkem ve stanici Skalka byl provoz metra zastaven po 05:00. Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová ČTK uvedla, že osoba, která do kolejiště spadla, na místě podlehla svým zraněním. Linka A stála mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař necelé dvě hodiny. Nakonec byl provoz metra obnoven v 06:57.

Dopravní podnik hlavního města Prahy cestujícím nabídl posílené spoje povrchové dopravy, byly tak upraveny i některé trasy tramvají a autobusů.

Střet vlaku metra s osobou. Zastaven provoz metra linky A v úseku Želivského – Depo Hostivař. Linka 7 je prodloužen do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna Vozovna Strašnice – Strašnická – Radošovická. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jsou prodlouženy do zastávky Strašnická. Linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy do zastávky Želivského linky 155,“ uvedl DPP ve zprávě na svém webu.