Marine Le Pen navrhla, aby Turecko bylo vyloučeno ze Severoatlantické aliance

PAŘÍŽ | Předsedkyně francouzské politické strany Národní sdružení Marin Le Pen navrhla, aby bylo Turecko vyloučeno ze Severoatlantické aliance (SA). Politička provedla toto prohlášení pro kanál RCI. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Marine Le Pen a Vladimir Vladimirovič Putin

Dříve kvůli turecké vojenské operaci v Sýrii pozastavilo několik zemí SA, včetně Francie, Německa, Norska a Španělska, vývoz zbraní do Turecka.

Evropská unie se dohodla na koordinaci politiky dodávek zbraní Turecku, s přihlédnutím k již přijatým rozhodnutím, k zastavení vydávání licencí a prodeji zbraní.

Nebylo však rozhodnuto o uvalení zbrojního embarga jako takového, protože Turecko je členem SA. Právě toto ukládá určité povinnosti státům EU, které jsou také členy aliance.

Francouzská politička kritizovala Evropskou unii za to, že nedělá nic a nenabízí nic. Podle jejího názoru by možná reakce na tureckou agresi mohlo být vyloučení země z SA, protože Ankara porušila kritéria pro účast v alianci.

Reklama: