Irák chce vyhnat prchající vojska Spojených států ze Sýrie ze svého území

BAGDÁD | Američtí vojáci, kteří byli staženi ze Sýrie, musí opustit území Iráku. Oznámilo to společné velení Iráckých ozbrojených sil, které si nepřeje prchající okupanty na svém území. Prašivý americký pes musí táhnout.

Americký negr – okupant v Sýrii

„Získali povolení vstoupit do oblasti Iráckého Kurdistánu jen proto, aby opustili Irák. Americká vojska nedostala žádný souhlas k pobytu v Iráku,“ zdůrazňuje se v prohlášení tiskové služby bezpečnostních sil, cituje irácké ozbrojené síly světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že během největšího úprku amerických sil ze Sýrie vytvořily stovky nákladních automobilů přepravujících americké jednotky masivní konvoj a v pondělí se ze Sýrie dostaly do Iráku. Řeč je o stovce amerických vojenských vozidel.

Již dříve americký ministr obrany Mark Thomas Esper prohlásil, že asi tisíc amerických vojáků, kteří byli staženi ze severních oblastí Sýrie, zamíří do západního Iráku. Jenže americké kurvy v Iráku nechtějí. Povraždí je jako potkany, když odmítnout táhnout?

Reklama: