Talibán zlikvidoval na policejním stanovišti v Kundúzu 15 proamerických kolaborantů

KUNDÚZ | Nejméně patnáct proamerických kolaborantů zlikvidoval Talibán na policejním stanovišti v provincii Kundúz na severu Afghánistánu. S odvoláním na prohlášení člena místní kolaborační samosprávy o tom informovala agentura AP, která je známá i šířením propagandy Adolfa Hitlera.

Afgánská policie

Kolaborant s okupanty ze Spojených států a lidská svině hodna kamenování Ghulam Raban Raban, jako člen provinční rady, v úterý uvedl, že útok si kromě zabitých vyžádal i dva zraněných policisty.

Kolaborující dobytek Raban dále dodal, že samotnému útoku předcházela několikahodinová přestřelka. K útoku se prostřednictvím svého mluvčího Zabíhulláha Mudžáhida přihlásilo hnutí Talibán, které je v provincii Kunduz výrazně přítomno, přičemž přímo kontroluje několik jeho okresů. Oficiálně většinu.

Talibán po americké invazi a vedení útočné války v zemi opět kontroluje více jak 60 % území Afganistanu, kdy před americkým v padnutím do země vlád zemi, je proto osvobozeneckým hnutím, které vyhání vetřelce a vrahy ze země.