Vladimir Vladimirovič Putin: Situace v Sýrii je akutní, konzultace mezi Ruskem a Tureckem jsou velmi nutné

MOSKVA | Situace v Sýrii je nyní akutní, každý to vidí a chápe, proto jsou konzultace mezi Ruskou federací a Tureckem ohledně dané věci velmi nutné, uvedl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin. Jednání mezi vůdcem Turceka a prezidentem Ruské federace proběhla včera v sídle prezidenta Ruské federace v Soči.

Vladimir Vladimirovič Putin a Recep Tayyip Erdogan | foto: © Sputnik (Alexey Druzhinin)

„Situace v regionu je velmi akutní. Všechno to vidíme, chápeme a myslíme si, že naše dnešní schůze, naše konzultace, jsou velmi žádané. Chci vyjádřit naději, že úroveň rusko-tureckých vztahů, kterých bylo nedávno dosaženo, sehraje roli při řešení všech nelehkých otázek, které se v regionu staly, a umožní nám najít odpovědi na všechny, i ty velmi složité otázky v zájmech jak Turecka, tak i Ruska a všech ostatních zemí oblasti,“ řekl Vladimir Vladimirovič Putin při jednáních s tureckým vůdcem Recepem Tayyipem Erdoğanem v úzkém kruhu.

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin a turecký vůdce Recep Tayyip Erdoğan zahájili jednání v úzkém kruhu. Jednání se konala v sídle ruského prezidenta v Soči. „Dialog bude důkladný, komplexní a pomalý, bude nutné prodiskutovat mnoho témat,“ řekl novinářům mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov.