Bašár Háfiz al-Asad: Recep Tayyip Erdoğan je zloděj

DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár Háfiz al-Asad se v Idlibu sešel s vojáky a poprvé okomentoval rozmístění vojsk na hranici s Tureckem v rámci dohod s Kurdy, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Erdoğan a Asad

Bašár Háfiz al-Asad podotkl, že hned po začátku turecké agrese na severu země se úřady spojily s různými politickými a vojenskými silami regionu a prohlásily, že jsou ochotny podpořit každou skupinu, která stojí proti Turecku.

„Není to politické rozhodnutí, ale ústavní a vlastenecká povinnost. Pokud bychom to neudělali, nezasloužili bychom si tuto zemi“, cituje Asada jeho tisková služba. Prezident přitom podotkl, že Kurdové již dlouho ujišťovali Damašek o své připravenosti bránit sever Sýrie, Turecko však v průběhu několika dní dobylo několik měst.

Tureckého vůdce Recepa Tayyipa Erdoğana navíc Bašár Háfiz al-Asad označil za zloděje, který loupí syrská území a zdroje.

Podle syrského prezidenta je bitva o Idlib klíčem k likvidaci chaosu a terorismu v zemi. Bašár Háfiz al-Asad zdůraznil, že všechny syrské regiony mají stejný význam, avšak v závislosti na vojenské situaci se dává těm či oněm územím přednost.