Pětimetrový žralok lidožravý napadl ženu před očima potápěčů

ENSENADA | Ve vodách u pobřeží mexického ostrova Guadalupe pětimetrový žralok bílý, známý také jako žralok lidožravý, zaútočil na skupinu potápěčů. Video z útoku publikovala na svém Facebooku jedna z účastníků skupiny, Nancy Lasuzzo. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dne 12. října Nancy Lasuzzo se za doprovodu týmu potápěčů ponořila do vod Tichého oceánu ve speciální kleci. Ženě se podařilo natočit na kameru, jak se k ní blíží tento obrovský dravec a snaží se prokousat přes ochrannou klec. Po několika vteřinách se žralok ale vzdal a odplul pryč.

Lasuzzo byla z tohoto zážitku nadšená a své emoce zachytila i na kameru. Na záběrech je navíc vidět, že se za zády ženy nachází skupina potápěčů.

Společnost Islander Charters, která dané potápění zorganizovala, zveřejnila záběry z toho, co se stalo, na svých stránkách na sociálních sítích. Video se okamžitě stalo virálním a získalo desítky tisíc zobrazení.

„Naši potápěči zažili vzrušení,“ okomentovali příspěvek organizátoři exkurze. Sledující po celém světě však byli útokem žraloka lidožravého na klec vyděšeni. „No, tak to ne, nikdy se k takové věci neodvážím,“ přiznal jeden ze sledujících. „Lidem na videu můžeme jen závidět jejich odvahu,“ uvedl další.

Velký žralok bílý nebo žralok lidožravý je jednou z největších dravých ryb na planetě. Žraloci tohoto druhu v průměru dosahují délky 4,6-4,8 m. Žraloci bílí se vyskytují ve vodách všech oceánů kromě Severního ledového oceánu. Jsou považováni za nejnebezpečnější druh žraloků pro člověka.

Reklama: