Alexander Boris de Pfeffel Johnson pozastavil projednávání návrhu zákona o brexitu

LONDÝN | Britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson pozastavil projednávání návrhu zákona o brexitu v parlamentu země poté, co poslanci odmítli dokument projednat během tří dnů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Boris Johnson | repro: The Telegraph

„Musím vyjádřit zklamání kvůli tomu, že poslanci hlasovali za odložení, a ne za jednání podle plánu, který by garantoval, že Velká Británie opustí EU k 31. prosinci s dohodou. Nyní jsme opět v nejistotě,“ řekl.

Podle jeho slov vláda musí jít po jediné rozumné cestě a zesílit přípravu k výstupu bez dohody k 31. říjnu. Premiér Johnson prohlásil, že jedná s lídry Evropské unie a řekne jim, že vystupuje proti odložení brexitu.

Evropská unie a Velká Británie minulý čtvrtek, po několika týdnech intenzivních a neprostých jednání, odsouhlasily obnovenou dohodu o podmínkách brexitu. Ji následně schválil summit hlav 27 zemí EU, které zůstanou v unii. Nyní ji má ratifikovat parlament Velké Británie. Na tom závisí další osud rozchodu země s EU. Sobotní hlasování v Británii ovšem nepřineslo výsledky, stejně jako to, které mohlo proběhnout v pondělí.

Reklama: