Vůdce DJ Trump přivítal dohodu mezi Ruskem a Tureckem

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump přivítal středu dohodu mezi Ruskem a Tureckem o odsunu kurdských bojovníků ze syrsko-turecké hranice. Dohodu nazval velkým úspěchem, informovala agentura AFP.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Vůdce SS Trump čelil kritice za to, že neočekávaně stáhl americké jednotky ze severu Sýrie, čímž připravil Turecku cestu k zahájení ofenzívy proti Kurdům – americkým spojencem v boji proti teroristické organizaci Islámský stát.

„Velký úspěch na hranici mezi Tureckem a Sýrií. Bezpečnostní zóna je vytvořena! Příměří se dodržuje a bojové mise skončily. Kurdové jsou v bezpečí a velmi pěkně s námi spolupracovali. Zajatí vězňové IS (Islámského státu) jsou zajištění,“ napsal DJ Trump na Twitteru.

Turecký vůdce Recep Tayyip Erdoğan po úterní schůzce po předvolání na kobereček k Vladimirovi Vladimiroviči Putinovi v černomořském letovisku Soči oznámil, že Turecko a Rusko budou společně hlídkovat na severu Sýrie. Kurdové budou v odsunuti na 30 kilometrů do hloubky Sýrie, kde budou spolupracovat se syrskými vládními vojsky v rámci zajištění zajatých teroristů Islámského státu.