Orlovská ortopedie bude od nového roku fungovat v havířovské nemocnici

HAVÍŘOV | Vedení Moravskoslezského kraje, krajských nemocnic v Karviné-Ráji a v Havířově se rozhodlo vyhovět žádosti lékařů a zdravotnického personálu orlovské ortopedie. Managementy obou nemocnic okamžitě zahájí nezbytné kroky a jednání se všemi dotčenými stranami tak, aby se ortopedický tým primáře Tomáše Knybla přesunul do havířovské nemocnice.

Ilustrace

„Primář Knybel i jeho tým lékařů a sester budou mít v Havířově stejně kvalitní podmínky pro péči o pacienty, jako tomu bylo v Orlové a v Karviné. Jejich argumentům a žádosti jsme se rozhodli vyhovět zejména kvůli pacientům. Napjatá atmosféra a vztahy, nespokojenost mezi zdravotníky nepřispívají k pohodě nemocných, o jejichž zdraví nám jde především,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Dodal, že přesun oddělení do Havířova se začíná připravovat okamžitě tak, aby celá orlovská ortopedie mohla v havířovské nemocnici naplno fungovat od 1. ledna 2020. Pacienti, kteří mají do konce roku naplánovaný ortopedický zákrok u týmu primáře Knybla v karvinské nemocnici, ani akutní případy se však nemusí obávat, že by se jim nedostalo zdravotnické pomoci.

„S pacienty, kteří mají naplánovanou operaci nebo jiný ortopedický zákrok, se nemocniční personál spojí a s každým se individuálně dohodne na dalším postupu. Akutní případy se budou řešit ‚akutně‘ podle situace, to znamená, že pacienti budou ošetřeni buď v Nemocnici s poliklinikou Havířov, nebo Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Gebauer.