Na odvrácené straně Měsíce byla objevena neobyčejná látka

PEKING | Specialisté z Čínského programu výzkumu Měsíce zveřejnili detailní fotografii podivné látky objevené na odvrácené straně Měsíce. Podle odborníků je touto látkou tmavé sklo, které se vytvořilo při pádu meteoritu. Informuje o tom vydání Futurismus.

Odvrácená strana Měsíce

Fotografie ukazuje prohlubeň, ve které je tmavá látka se světelnými vměstky. Materiál je podobný sklu objevenému během mise Apollo 17 v roce 1972, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vzorek 70019, získaný astronautem Harrisonem Schmittem, sestával z tmavých minerálů a černého lesklého skla. To vzniklo v důsledku působení meteoritu na povrchu zemského satelitu.

Látka byla objevena čínským roverem Jü-tchu-2 dne 28. července 2019 osmého lunárního dne po přistání čínského aparátu Čchang-e 4.

Látka se nachází uvnitř dvoumetrového kráteru, který se zase nachází v obrovském kráteru Von Kármán o průměru 180 kilometrů. Odborníci zaznamenali „neobvyklou barvu“ a „gelovou strukturu“ nálezu.

Reklama: