Štefan Harabin: Politici mají ručit za své rozhodnutí majetkem

KOŠICE | Štefan Harabin, soudce Nejvyššího soudu a předseda slovenské strany Vlast, oznámil, že politici a funkcionáři státu musí za své rozhodnutí ručit celým svým majetkem. Učinil tak na dnešní tiskové konferenci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Štefan Harabin | FB: ŠH

Podle jeho slov dnes předložili veřejnosti v pořadí druhý klíčový návrh, který má řešit velký problém země. Jak sám uvádí, jedná se o nakládání se státním majetkem a „beztrestné vycucávání státu na úkor politické kasty“.

„Předkládáme návrh o Hmotné zodpovědnosti politiků a státních úředníků, o kterém se již nesměle někde hovořilo, ale nikdo za 30 let nenabral politickou sílu a odvahu jej i účinně prosadit. Strana Vlast veřejně vyhlašuje, že jestli získáme potřebnou důvěru voličů, uděláme vše pro to, abychom takový zákon zavedli,“ oznámil na tiskové konferenci.
Podle jeho slov se zatím nepovedlo prosadit daný zákon z toho důvodu, že za současného stavu právě tito „zkorumpovaní politici, manažeři státních podniků a s nimi celá početná skupina podvodníků a lichvářů profituje“.

Připomněl také to, že korupci, krádeže a nehospodaření kritizoval před pár dny i Nejvyšší kontrolní úřad. Harabin uvedl, že výsledky kontroly v 5 státních podnicích jsou katastrofální. Rovněž citoval i zprávu NKÚ, ve které se podle něj píše, že „situace začíná být z hlediska zhodnocování majetku státu alarmující“.

Reklama: