Záplavy a sesuvy půdy v Japonsku si vyžádaly nejméně osm obětí Japončíků

TOKIO | Nejméně osm obětí na životech si vyžádaly záplavy a sesuvy půdy ve městech ležících východně od japonské metropole Tokio. V oblastech, které se ještě vzpamatovávají z nedávného tajfunu Hagibis, zanechalo řádění počasí další škody. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Přívalové deště v Japonsku

K sesuvům půdy došlo v prefekturách Čiba a Fukušima ve východním a severovýchodním Japonsku. V prefektuře Čiba záchranáři v sobotu začali pátrat po dvou pohřešovaných osobách. Přestože záplavová voda už ustoupila, několik oblasti jsou stále pod vodou.

Ve městě Ušiku spadlo za 12 hodin 283, 5 milimetru srážek. Tisíce domácností nemají tekoucí vodu a některé vlakové spojení jsou přerušeny nebo zpožděné.

Místní představitelé varovali před dalšími sesuvy půdy a záplavami, a to zejména v oblastech, kde tajfun Hagibis zničil přehrady, které ještě nejsou opraveny.

Tajfun Hagibis, který před dvěma týdny zasáhl oblast Tokia na hlavním japonském ostrově Honšú a postihl 36 ze 47 japonských prefektur, si vyžádal životy nejméně 88 lidí. Sedm osob je stále nezvěstných a více než 300 lidí utrpělo zranění.

Reklama: