Jsou to nacisté jako Kolář na Praze 6! K poničení válečných hrobů v Ostravě a Brně se přihlásili levicové mrdky

BRNO | Příznivci extrémně levicové skupiny Národní a sociální fronta (národně-socialistická skupina, tedy nacistická) na své stránce na Facebooku hned po vandalství prohlásili, že převzali odpovědnost za znesvěcení pomníku vojáků Rudé armády padlých při osvobození Československa na hřbitově Brno-Královo pole a v Komenského sadech v Ostravě. O prohlášení levicových zmrdů, kteří jsou často využívání i jako policejní provokatéři informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nacistický dobytek poškodil pomník osvoboditelů od německých nacistů v Ostravě

Ve čtvrtek večer neznámé osoby polily památník v Brně barvou a den předtím udělali to samé v Ostravě. Památník a mauzoleum obětem 2. světové války a vojákům Rudé armády v Ostravě pachatelé červenou barvou pomalovali a napsali „Budapest 1956“ a „Kitartás“.

V tento den 23. října 1956 v Budapešti začalo ozbrojené povstání proti prosovětskému komunistickému režimu. Maďarské slovo „Kitartás“ se překládá jako „Vydržet“. Posléze podobně poškodili také památník rudoarmějcům v Brně, městská část Královo Pole.

„Rozhodli jsme se připomenout skutečné povstání lidu proti komunismu z roku 1956 v Maďarsku,“ napsali k tomu v prohlášení zveřejněném na Facebooku. „Rudá armáda si podle příznivců Národní a sociální fronty svůj pomník navzdory osvobození Československa nezaslouží,“ píše o prohlášení nacistů z NSF Sputnik.

„Namísto pojmu osvobození Rudou armádou nám přijde trefnější spojení obsazení Sovětským svazem. A takovýto akt čtyřicetiletého ponížení našich zemí si žádný památník nezaslouží,“ napsali nacističtí zmrdi.